Chorwacja to malowniczy kraj leżący w południowej Europie, nad Morzem Adriatyckim. Jest uznawana za jedno z najpiękniejszych państw na całym kontynencie. Przyciąga turystów przez cały rok, to latem odwiedzających jest najwięcej, w tym okresie w Chorwacji można zwyczajnie się zakochać.

Dlaczego warto wybrać się na rodzinne wakacje do Chorwacji?

Rodzinne wakacje zawsze powinny być tak zaplanowane by zarówno rodzice, jak i dzieci mogli cieszyć się wolnym czasem. Biorąc pod uwagę takie oczekiwania, Chorwacja sprawdzi się idealnie. Największą zaletą jest oczywiście dostęp do morza i ogromne plaże. Podczas gdy dzieci mogą bawić się w wodzie, rodzice mają możliwość spokojnie odpoczywać na leżaku. Chorwacja to kraj, w którym wakacje można spędzać aktywnie. Na miejscu nie brakuje zabytków, jaskiń, czy jezior, które naprawdę warto zobaczyć, widoki są niezapomniane.

Najciekawsze miejsca w Chorwacji

Wybierając się na rodzinne wakacje, niezależnie do jakiego kraju dobrze jest przygotować sobie listę zabytków i atrakcji, które chcemy zobaczyć. Chorwacja jest pełna takich miejsc. Poniżej przedstawiamy te, których podczas wakacji nie można ominąć!

  • Jeziora Plitwickie – znajdują się na terenie Parku Narodowego o powierzchni prawie 300 metrów kwadratowych. W jednym miejscu można zobaczyć aż 16 jezior krasowych! To przede wszystkim błękitna woda i roślinność przyciągają wzrok. Podczas spaceru wyznaczonym szlakiem można podziwiać łono natury w połączeniu z pięknymi wodospadami. Dowiedz się więcej o Jeziorach Plitwickich na naszej stronie: https://nawakacje.eu/jeziora-plitwickie/
  • Cavtat to niewielka wioska, w której żyje tylko kilka tysięcy osób. Wieś znajduje się w południowej Dalmacji, a jej główną atrakcją jest promenada, która mimo małej liczby mieszkańców cały czas tętni życiem. Na miejscu można napić się kawy lub zwyczajnie pospacerować i podziwiać widoki, a tych oczywiście nie brakuje. Choćby w samym porcie można podziwiać piękne, ogromne jachty, a w niektórych alejkach morze Adriatyckie w całej okazałości.
  • Pałac Dioklecjana to historyczne miejsce, które powstało między II a III wiekiem. Początkowo pełnił funkcję willi obronnej należącej właśnie do cesarza Dioklecjana. Zamieszkał w niej, kiedy przestał sprawować władzę. Cały pałac to ogromny gmach znajdujący się nad samym morzem. Budowlę na pewno wyróżnia budownictwo. Nietypowe sufity, kolumny i przestronne pomieszczenia robią spore wrażenie.
  • Dubrownik to obowiązkowy przystanek podczas zwiedzania Chorwacji. Największą popularnością w tym mieście cieszy się starówka otoczona murami obronnymi, które mają prawie 2000 metrów długości. W Dubrowniku warto zobaczyć też Pałac Rektorów, Katedrę Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny, Wyspę Lokrum oraz Muzeum Etnograficzne.

Jak dostać się do Chorwacji?

Do Chorwacji spokojnie można dojechać własnym autem. Jakie kraje będą mijane po drodze, zależne jest od tego, z jakiego miejsca będzie organizowany wyjazd. Ruszając z Warszawy, można jechać przez Czechy, Austrię i Słowenię lub obrać całkowicie inną drogę i przemieszczać się przez Słowację i Węgry. Decydując się na podróż samochodem, trzeba wziąć jednak pod uwagę, że będzie trwała ona ponad kilkanaście godzin. Alternatywą dla samochodu na pewno będzie samolot, choć można wziąć mniejszą ilość bagażu. Do Chorwacji z Polski można dolecieć głównie z Warszawy i Katowic. Jednak zdarzają się loty z Gdańska, Poznania, czy Bydgoszczy.