Wybór zabawek do pomieszczenia dziecka wielokrotnie nastręcza rodzicom bardzo dużo trudności. Wielgachny asortyment może przyprawić o zawrót głowy. W największym stopniu zasadnicze jest, żeby zabawki dostosowywać do stopnia rozwoju dziecka. Inną kwestią jest nie zagracenie pomieszczenia nadmierną ich ilością a także wybór zabawek z wyznaczonego materiału. Gigantycznym powodzeniem cieszą się w podobny sposób Misie Szumisie, a także pluszowe lalki Metoo. Niewątpliwie niegasnącą popularnością odznaczają się pluszowe misie w wielorakich rozmiarach.

Pokoik dla dziecka powinien być dostosowany do jego wieku. W noworodkowym pokoju nie może zabraknąć również funkcjonalnych sprzętów dla rodziców. Niezbędny będzie bujany stołeczek, dzięki któremu łatwiej uśpić niemowlaka. Przy trudnościach z zasypianiem pomoże zabawka-przytulanka, którą polecają sobie wszystkie młode matki, czyli Whisbear, nazywany w podobny sposób Misiem Szumisiem. Pluszowa zabawka na baterie generuje wibracje, które powielają odgłosy zasłyszane przez dziecko w czasie życia płodowego. Z tego względu są niezwykle skutecznym uspokajaczem, kiedy maleństwo rozpoczyna lamentować. Zaopatrzone są w receptor, który po dwudziestu minutach intensywnego wibrowania przechodzi w stan pilnowania, a kiedy dziecko zaszlocha znów zaczyna szeptać intensywniej pozwalając mu zasnąć. To nieodzowna pomoc dla rodziców przy usypianiu malucha a także pierwsza zabawka, którą dziecko ma przy sobie. Podczas gdy maleństwo zaczyna już chwytać, poza funkcją usypiania, jest w podobny sposób świetny do bawienia się. Jego ergonomiczny kształt umożliwia zamontować go również o ramę łóżeczka, jeśli nie kładzie się go bezpośrednio przy dziecku.

Do łask wracają w podobny sposób stereotypowe, pluszowe zabawki, takie jak lalki Metoo. Pośród lalek mamy tu również misie, króliczki, a także sofy będące w tym samym czasie wielgachną zabawką. Zabawki mają surowe, zaokrąglone kształty, w związku z tym nadają się także dla nadzwyczaj małych dzieciaków, także noworodków. Dodatkową atrakcją są ubranka dla laleczek i misiów z nadrukowanym imieniem dziecka. Taka pluszowa marionetka czy niedźwiedź będzie znakomitym kompanem dziecka od pierwszych chwil życia.

Niezwykle popularne, a również rozwijające są tradycyjne niedźwiadki, a również interakcyjne. Niedźwiedź na baterię ma wbudowanych kilka trybów między innymi potrafi numerować, śpiewa piosenki, a również zapamiętuje tajemnice dziecka szepnięte mu na uszko i detalicznie je powtarza. Przy świergotaniu i mówieniu porusza także buzią, co jest nadzwyczajną atrakcją dla dzieciaków.

Fragmentem wystroju pokoju dziecka mogą być również zabawki drewniane. Wykonane z bezpiecznego, antyalergicznego materiału, cieszą się coraz pokażniejszą wziętością. Zarówno klocki w przeróżnych kształtach, z których można produkować z dzieckiem wieżowe konstrukcje, jak i drewniane tory dla samochodzików będą nie tylko ekskluzywnymi zabawkami, ale dodatkowo udekorują pokój dla dziecka. Ponadczasowe są również drewniane koniki na biegunach, którymi zabawiały się już prababcie, a prawnukom jednakowo mocno przypadły do gustu.

Dobór zabaweczek do pomieszczenia dziecka powinien być podyktowany nie tylko przejściową modą, jednakże przede wszystkim funkcjonalnością. Dobrze by posłużyły dziecku na dłuższy okres.