Aranżowanie pokoiku dla dzidziusiów w żadnym wypadku nie jest tak całkiem banalne, jak zdołałoby się wydawać. Pomieszczenie musi być praktyczne w szczególności dla rodzicielki i ułatwiać codzienną pielęgnację maleństwa. Powinno być także komfortowe dla dziecka. Na początku pożądane byłoby zastanowić się nad kolorem ścian, niekoniecznie jest konieczne poddawać się schematom mówiącym o kolorze różowym dla dziewczynki oraz niebieskim dla chłopca. Kolory ścianek powinny być przyjemne i pobudzać rozwój dziecka. Wypada wystrzegać się intensywnych barw i mocnych kolorów takich jak czerwony i bordo, które mogą zaburzać spokojny sen i utrudniać usypianie. Najodpowiedniej odwoływać się do psychologi barw mówiącej, że zielony kolor wycisza, a biel uspokaja oraz zapobiega strachom. Nie warto wprowadzać rozgardiaszu.

Meble dla niemowlaków- łóżeczko najważniejsze w pomieszczeniu dziecięcym
Najistotniejsze w tym pomieszczeniu jest łóżeczko i ono powinno być jego punktem centralnym. Przy zakupie nie warto oszczędzać, gdyż jest ono swego rodzaju gwarantem bezpiecznego snu. Musi być bezpieczne i zapobiegać uderzeniom, bądź wypadnięciu. Wskazane jest pamiętać, że dla dziecka zdecydowanie bezpieczniejsze jest spanie we własnym łóżeczku, a nie z rodzicami, którzy mogą przez przypadek je przydusić. Trzeba zdecydować się na łóżeczka z atestem bezpieczeństwa, które posiadają dopasowywaną wysokość. Wyższe ułożenie materaca, jest lepszym rozwiązaniem w przypadku maluszków, gdyż swobodniej wyjąc je z łóżeczka, podczas gdy skowyczą, tymczasem niższe rozstawienie zapewnia bezpieczeństwo. Pod warunkiem że dysponujesz wyższym budżetem możesz zadecydować się na łóżeczko z wspomagającą alternatywą huśtania, w innej sytuacji możesz po prostu nabyć kołyskę. Relewantnym elementem wyposażenia łóżeczka jest materac, najlepszym rodzajem jest ten, który zapobiega nagłej śmierci łóżeczkowej, poprzez system patentów, min siatce, która zapobiega uduszeniu się.

Meble dla noworodków- funkcjonalizm ponad wszystko
Szczególnie w przypadku dzieci pierworodnych rodzice wybierają wyszukane meble, jakie mają ultra nowoczesne kształty, niemniej jednak nie są praktyczne. Pomieszczenia muszą być funkcjonalne. To powinna być ich najistotniejsza cecha.
Interesującym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na komodę z zakładanym przewijakiem. W komodach najlepiej wybrać przepastne szuflady, jakie zmieszczą ubranka a także akcesoria. Materiały z których zmajstrowane są meble muszą mieć certyfikaty jakości opublikowane przez UE. Z kolei na półkach można pomieścić kosmetyki oraz pieluszki, jakie będą wiecznie pod ręką.

Wystrój pokoiku noworodka- fotel huśtany
Dzidziusie często mają trudność z usypianiem i jeżeli nie są dźwigane na rękach lamentują. To może być dosyć ambarasujące i wyczerpujące, skutkiem tego można zdecydować się na fotel huśtany, gdzie mamusia może bez problemu obejmować maleństwo w ramionach, a także karmić. Powinno się wybrać projekt z podnóżkiem oraz niezbyt głębokim siedzeniem, żeby uprościć wstawanie. Dobrym rozwiązaniem jest także puchowa poduszka a także profilowane oparcie, jakie zapobiegają bólom.

Jeżeli pokoik posiada ogromne okna rodzic powinien zamontować rolety, żeby promienie słońca nie drażniły wrażliwych oczu dziecka. Gadżetem, który powinien znajdować się z pokoiku jest oczyszczacz powietrza oraz jego nawilżacz.