Obecne czasy nie zachęcają do zakładania rodziny. Stawiamy na wygodnictwo, dobrobyt, pogoń za sukcesem. Często towarzyszy nam stres, więc czy warto dokładać jeszcze zamieszanie wokół życia małżeńskiego?
Jeśli jesteś jeszcze singlem i czekasz na tę drugą połówkę, to czas najwyższy dopomóc szczęściu. Zapisz się na kurs związany z Twoim hobby, idź do sklepu – może tam czeka na Ciebie wymarzona połowa?

Jeśli to magiczne spotkanie już za Tobą, to jesteś prawie w domu. Zastanawiasz się, czy Twój związek jest idealny i już na zawsze będziecie razem? Idealne nie istnieje, czas pogodzić się z wątpliwościami odnośnie związku i zacząć żyć teraźniejszością. Jutro będzie miało własne kłopoty, z którymi sobie świetnie poradzi!

Zaczynasz snuć plany na przyszłość i zastanawiasz się czy dziecko to już ten, kolejny etap? Pomyśl o tym, jak życie niebanalnie się układa: ile z pozoru niewłaściwych momentów czy ludzi obróciło Twoje życie o 180 stopni na Twoją korzyść. Tak jest z posiadaniem dziecka: masz wątpliwości, boisz się, nie wiesz, czy dobrze się wywiążesz z roli rodzica, ale pod koniec tej wędrówki okazuje się, że to właśnie była najlepsza opcja!

Zastanawiasz się, czy poradzicie sobie finansowo? Trzeba przyznać, że posiadanie dziecka do najtańszych nie należy, ale obecnie można przecież liczyć na dość dużą pomoc ze strony organów państwa. Więc nie trzeba odkładać tej decyzji na czas otrzymania upragnionego awansu w pracy. Na pewno przyszli dziadkowie, jeżeli dowiedzą się o ciąży czy adopcji, pomogą w tej sytuacji.

Jesteś już szczęśliwym rodzicem i marzysz o powiększeniu się gromadki? Twoje obawy często są nieuzasadnione, a można nawet powiedzieć, że irracjonalne. Jeśli się uważniej przyjrzeć, kolejne dziecko to postęp, a nie krok wstecz. Zastanów się jakie są Twoje priorytety i wybierz te, spośród nich, na których naprawdę Ci zależy. Czy jest wśród nich Twoja rodzina? Z pewnością, więc jeżeli długo zwlekasz z takimi decyzjami, jak jej powiększenie, może to nie jest ten moment? Wahanie czasami ostrzega nas przed wyborem trudnej drogi, ale może to być także zwykły, niepotrzebny lęk przed nieznanym. Nie zawsze wybór należy do nas, ale zróbmy wszystko co w naszej mocy, aby wybrać dla nas tę niepowtarzalną, szczęśliwą drogę.

Życie układa się różnie, nie zawsze jest pod górkę i nie zawsze jest z górki. Życie to cykl, który funduje Ci całą pełnię wrażeń, ale w końcu wyjdziesz na swoje przeznaczenie z podniesionym czołem. Warto czasami zwolnić, zastanowić się jaką drogę chcę wybrać dla siebie. Nie należy się zanadto pospieszać z pomysłami, ale czasami można sobie pomóc w podjęciu życiowych decyzji: napisać na kartce plusy i minusy, porozmawiać z bliską Ci osobą. Jeśli rodzina jest dla Ciebie bardzo ważna, nie pospieszaj drugiej połowy, niech też ma czas na podjęcie swoich decyzji. Ale bądźcie zgodni co do tego jak ma wyglądać Wasza wspólna przyszłość. I pomimo tego, że wszystkie plany weryfikuje nasze życie, najważniejsze żebyście godnie i z radością przeszli tę drogę razem!