Małe dziecko we własnym pokoju spędza bardzo dużo czasu. To tam spędza czas na zabawie i śpi, w związku z tym warto spędzić nieco czasu i zaaranżować je tak, aby było odbiciem jego charakteru i pasji. Dzieci już od najwcześniejszych lat wyrażają dosadnie co jest w ich guście, a co nie, nawet wtedy, gdy nie potrafią jeszcze mówić. Dlatego warto ich fascynacje przełożyć na aranżację ich pokoju, żeby czuły się w nim jak najlepiej.

Kupno mebli do pokoju dla dziecka
Pokój dziecięcy tak jak ten dla dorosłych może być urządzony w danym stylu. Dobór mebli dla malucha podyktowany jest przede wszystkim komfortem i funkcjonalnością, jednak warto żeby były one także wkomponowane do planowanej aranżacji. Najbezpieczniej jest zdecydować się na meble z drewna, które idealnie dopasują się do każdego wystroju. Meble z płyty mdf są dobre raczej do pokoju nastolatka, szczególnie jeżeli są błyszczące i laminowane, nie sprawdzą się dobrze w pokoju mniejszych dzieci, gdyż w przypadku ich wykorzystania musiałyby być bez przerwy myte z odbitych palców. Najbardziej solidne są meble dębowe, jednak są także bardzo ciężkie. Zazwyczaj więc używa się połączenie płyty mdf i płyty meblowej, które jest lżejsze. Do urządzenia pokoju w określonym stylu dla mniejszych dzieci, można wstawić również łóżka w różnych kształtach, np. takie przypominające samochód wyścigowy albo łódź albo dla dziewczynek imitujące karetę. Do małego pokoju rodzeństwa warto wstawić łóżko piętrowe. Takiego łóżka pragnie niejedno dziecko. Ogromny wybór kolorów i rodzajów materiału da szansę dopasować je do każdego wystroju. Szafa przesuwna sprawdzi się zarówno w pokoju młodszego dziecka, jak i starszego. Jej główną zaletą jest duża pojemność. Można wytworzyć ją z lustrzaną powłoką lacobel, która może być wykonana także z wybraną grafiką albo tradycyjną drewnianą.

Aranżacja pokoju dziecięcego w stylu pirackim
Dla amatorów podróży, można zaaranżować pokój w stylu pirackim. Poza łóżkiem imitującym łódź, jego elementem może być ster zamocowany do ściany, a także naklejka ścienna z mapą świata, na której młodzi odkrywcy zakreślać będą miejsca, w które pragną pojechać. Rzecz jasna nie można zapomnieć o podłodze, która imitować będzie morskie fale. Mogą na nim być uwidocznione wodne zwierzęta, czyli ryby, ośmiornice, czy też koniki morskie. Na ścianie w pobliżu mapy można zamocować postaci piratów z bajek. Elementem pirackiego pokoju zdecydowanie musi być skrzynia na pirackie skarby, czyli wszystkie cenne zabawki dziecka.

Wystrój pokoju małej modelki
Dziewczynki bardzo lubią naśladować swoje mamy i nic w tym złego, dlatego można urządzić pokój małej wielbicielki mody. Jeżeli dziewczynka lubi stroić się przed zwierciadłem można zawiesić takie na całą ścianę, w którym będzie miała możliwość przyglądać się sobie, przebierając się w kolejne kreacje. Mała toaletka, przypominająca tą, którą ma mama, jednak wyposażona w zabawkowe kosmetyki i nieszkodliwe dla skóry farby do malowania twarzy. Można wykorzystać bielone meble, zarówno komody, jak i łóżko. Dzięki temu dodatki można dobrać w dowolnych barwach, niekoniecznie w różu. Dobrze pasować będą poduszki, kotary czy dywany w kolorze lawendowym.